Ogłoszenia na VI Niedzielę zwykłą 14 lutego 2021 r.

przez | 13 lutego 2021

1. W dzisiejszą Niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Podejmujemy postanowienia abstynencji na określony czas.

2.W dniu dzisiejszym wspominamy także Św. Walentego. To patron zakochanych. Ogarniamy naszą modlitwą wszystkich małżonków, zaręczonych, narzeczonych, oraz tych, którzy zamierzają wstąpić w związek małżeński. Boże błogosław ich miłość.

3. Pragnę zaprosić do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

5. W tym tygodniu przypada Środa popielcowa. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły: dwa posiłki mniejsze i jeden do syta. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Msze święte o godzinie: 8.00; 10.00 i 16.00. Modlimy się, abyśmy przeżyli ten rozpoczynający się Wielki Post w duchu nawrócenia i pokuty, wynagradzając Bogu za nasze grzechy. Zachęcam do spowiedzi świętej.

6. Rozliczając podatek za 2020 rok możemy przekazać 1% na Caritas Kielecką. Więcej informacji na stronie Caritas Kielce.

7. W tym tygodniu przypada:
W środę -Popielec
W piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00
W niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

9. Pamiętajmy w modlitwach o solenizantach i jubilatach, oraz o naszych parafianach, którzy odeszli do wieczności.

Na zakończenie pragnę Was pobłogosławić.