Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.

przez | 20 lutego 2021

1. Od Środy popielcowej rozpoczął się okres Wielkiego Postu. To szczególny czas modlitwy o łaskę nawrócenia i należyte przeżycie tych czterdziestu dni. Zachęcam do spowiedzi świętej. Za uczestniczenie w drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Pragnę podziękować: P.Jolancie Jamrozy i P.Patrycji Żwirek za posprzątanie naszej świątyni. I zaprosić do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

3. Jakże ogromna jest moja wdzięczność i wyrażam ją z głębi serca, wypowiadając słowa:
BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

4. Za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej proszę o zakupienie książeczek komunijnych. Spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 28 lutego o 10.00.

6. W tym tygodniu przypada:
W Poniedziałek Święto Katedry Św. Piotra Apostoła;
W piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00;
W niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00;

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. W przyszłą Niedzielę w całej Polsce obchodzimy: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, życząc zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Na zakończenie pragnę Was pobłogosławić.