Ogłoszenia na V Niedzielę zwykłą, 5 lutego 2023 r.

przez | 4 lutego 2023

 

1. Przeżywamy I Niedzielę miesiąca, po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo w tym miesiącu modlimy się za konających: Aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.

2. Pragnę bardzo podziękować: rodzinie P. Annie Durbas, P. Ewie Kuc i P. Agnieszce Nurkowskiej za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień, proszę kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

3. Bogu niech będą dzięki za Waszą postawę podczas kolędy. Te spotkania i nasza wspólna modlitwa, były zawierzeniem Panu Bogu waszych rodzin. Modliłem się za Was prosząc o zdrowie, pokój serca i tę tak bardzo potrzebną nadzieję przynosząc Boże błogosławieństwo dla Was. Mam radość w sercu, że jako Wasz proboszcz mogę się za Was modlić.
BÓG ZAPŁAĆ za Waszą życzliwość i złożone ofiary.

4. W sobotę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych. W tym dniu modlimy się za wszystkich chorych, podczas Mszy świętej o godzinie 12.00, będę udzielał Sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo proszę, aby osobom starszym, chorym dopomóc w dotarciu na Eucharystię.

5. Wpłaciłem na ubezpieczenie naszego kościoła.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
w poniedziałek, wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
w piątek wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;
w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego;

7. Na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w naszej Diecezji Kieleckiej, 2 lutego została złożona na tacę ofiara 295 zł.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam

 

—————————————————————————————————————–
– W Świetlicy Wiejskiej w Donosach nr 122, dnia 7 lutego odbędzie się o godzinie 8.30 szkolenie skierowane do rolników w zakresie Stosowania Środków Ochrony Roślin (szkolenia chemizacyjne)

– Dnia 15 lutego (w środę) na parkingu przy Hali Sportowej w Kazimierzy Wielkiej, będą bezpłatne komputerowe badania wzroku w godzinach od 9.00 – 10.30 w OPTO – BUS