Ogłoszenia na V Niedzielę zwykłą, 4 lutego 2024 r.

przez | 3 lutego 2024

1. Przeżywamy I Niedzielę miesiąca, po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańca. Wyjątkowo w tym miesiącu modlimy się za konających: Aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów.

2. W dniu dzisiejszym spotkanie z Dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami o godzinie 10.00.

3. Pragnę bardzo podziękować: rodzinie P. Barbarze Nowak i P.Tomaszowi i synowi Wiktorowi Mucha za posprzątanie naszej świątyni. Na następny tydzień, proszę kolejne dwie rodziny z ul. Topolska w sobotę do południa.

4. Bogu niech będą dzięki za Waszą postawę podczas kolędy. Te spotkania i nasza wspólna modlitwa, były zawierzeniem Panu Bogu Waszych rodzin. Modliłem się za Was prosząc o zdrowie, pokój serca i tę tak bardzo potrzebną nadzieję przynosząc Boże błogosławieństwo dla Was. Mam radość w sercu, że jako Wasz proboszcz mogę się za Was modlić.
BÓG ZAPŁAĆ za Waszą życzliwość i złożone ofiary.

5. W Niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych. W tym dniu modlimy się za wszystkich chorych, podczas Mszy świętej o godzinie 12.00, będę udzielał Sakramentu namaszczenia chorym. Bardzo proszę, aby osobom starszym, chorym dopomóc w dotarciu na Eucharystię.

6. Moją wdzięczność kieruję do rodzin: P.Kruszyńskich, P.Bramów i P.Baumanów, które jako dar wdzięczności za otrzymane łaski od Pana Boga zakupiły komplet siedmiu świec ołtarzowych.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
w poniedziałek, wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
we wtorek wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
w sobotę wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy;

8. Za tydzień 11 lutego o godzinie 10.00 spotkanie Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

9. Na wsparcie klasztorów kontemplacyjnych w naszej Diecezji Kieleckiej, 2 lutego została złożona na tacę ofiara 404 zł.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i tych przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam