Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy, 28 kwietnia 2024 r.

przez | 27 kwietnia 2024

1. Dnia 27 kwietnia 2014 roku miała miejsce kanonizacja Bł. Jana Pawła II. Mija dziesięć lat od momentu ogłoszenia Naszego Papieża świętym. Dziś o godzinie 10.00 spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
Za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego po Eucharystii o godzinie 8.00. Zapraszam wszystkie Róże Różańcowe.

2. Już w środę rozpocznie się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie po Mszy o 18.00 a później Msza Święta wieczorna. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00. Proszę wzorem lat ubiegłych o udekorowanie i odnowienie figur i przydrożnych krzyży.

3. W czwartek dzień flagi. Uczymy młode pokolenia przywiązania do Tradycji naszych Ojców. Niech znakiem tej pamięci będzie wywieszona flaga: biało-czerwona.

4. W piątek 3 maja Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to również święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w niedzielę: o 8.00; 10.00 i 12.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek przed Mszą świętą. Za tydzień 10 maja w piątek do południa udam się z Komunią do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W I sobotę miesiąca wyjątkowo o godzinie 17.30 Nabożeństwo majowe, a o godzinie 18.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa oraz profanacje.

6. Pragnę bardzo podziękować: P.Annie Wiejacha i P.Agacie Zelga za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południu.

7. Za tydzień 5 maja na Mszy świętej o godzinie 10.00 będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków z OSP z racji patrona Św. Floriana
Za tydzień o godzinie 10.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się sakramentu bierzmowania i ich rodziców.

8. Poświęcenie pól o godzinie 16.00 w Kamyszowie w środę 3 maja, a w Cudzynowicach 12 maja o godzinie 16.00.

9. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: P.Halina Bator, pewna osoba;

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

12. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dr Kościoła
we wtorek wspomnienie Św. Piusa V, papieża
w środę wspomnienie św. Józefa Robotnika
w czwartek wspomnienie Św. Atanazego bp i doktora Kościoła
w piątek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski
w sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika
13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!