Ogłoszenia na IV niedzielę Wielkanocy, 21 kwietnia 2024 r.

przez | 20 kwietnia 2024

1. Dziś obchodzimy Niedzielę „Dobrego Pasterza” A tym samym rozpoczynamy tydzień modlitw o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, szczególnie z naszej parafii.

2. Proszę dbajmy o czystość cmentarza, nie wyrzucajmy do kontenera ziemi, czy kwiatów. Jeśli kontener jest pełny, można reklamówkę ze zniczami zabrać ze sobą, lub poczekać, aż pojemnik będzie znów pusty.

3. Zwracam się z prośbą, aby gumy do żucia nie przyklejać pod ławkami, bądź do nowo uszytych pokrowców na ławki. Zauważyłem również na ławkach żłobienia, czynione najprawdopodobniej monetą. Jeśli dzieci to czynią, to miejmy odwagę zwrócić im uwagę, bo to nasze wspólne dobro.

4. Chętnych parafian, aby rozwijać, pogłębiać swoje życie duchowe-religijne zapraszam na kolejne spotkanie w poniedziałek 22 kwietnia na godzinę 17 30 do kościoła.

5. Za tydzień spotkanie Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej i ich rodziców, tj. 28 kwietnia w niedzielę o godzinie 10.00.

6. Zapraszam do troski o nasz kościół dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południu.

7. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców w niedzielę 5 maja o godzinie 10.00

8. Poświęcenie pól o godzinie 16.00 w Kamyszowie w piątek 3 maja, a w Cudzynowicach 12 maja o godzinie 16.00.

9. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba;

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek uroczystość Św. Wojciecha bp i męczennika, Głównego Patrona Polski
w środę wspomnienie św. Jerzego, męczennika
w czwartek święto św. Marka Ewangelisty
w sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

__________________________________________________________________________
* Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza Seniorów zarówno z Cudzynowic jak i z Kamyszowa na kolejne spotkanie w niedzielę 28 kwietnia na godzinę 16.00 do Remizy OSP w Cudzynowicach. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie u „Nidziczanek.” do 21 kwietnia.