Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy 02 maja 2021 r.

przez | 1 maja 2021

1. Intencja na miesiąc maj dla Róż Różańcowych: Módlmy się aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

2. Dziś dzień flagi. Uczymy młode pokolenia przywiązania do Tradycji naszych Ojców. Niech znakiem tej pamięci będzie wywieszona flaga: biało-czerwona i udział w Mszy świętej.

3. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Wzorem lat ubiegłych Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie po Mszy o 18.00 a później Msza Święta wieczorna. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.

4. Pragnę podziękować: P. Teresie Wiertek i P. Ewie Kula za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Topolska w sobotę do południu.

5. W Poniedziałek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to również święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte o 8.00; 10.00 i 12.00. Na Mszy świętej w południe będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków. Nabożeństwo majowe po Mszy o 12.00.

6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ostatni rachunek za ogrzewanie naszej świątyni, który wynosi 2406,55gr.

7. Zapraszam do zapoznania się z projektem pt. „Nowy wymiar życia II – system wsparcia środowiskowego osób niesamodzielnych” Caritas Diecezji Kieleckiej. Ogłoszenie w gablocie parafialnej.

8. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Artur Latos, Marta Lonc, Ewa Kula

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
We wtorek święto św. Floriana, męczennika
W czwartek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
W piątek święto N.M.P. Matki Łaski Bożej
W sobotę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej

12. Ksiądz Rektor bardzo dziękuje za złożone ofiary na Seminarium Duchowne w Kielcach.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Z ogromną radością w sercu pragnę Was pobłogosławić.