Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy 25 kwietnia 2021 r.

przez | 24 kwietnia 2021

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Modlitwą ogarniamy całe Seminarium wszystkich profesorów, alumnów i kleryków naszej uczelni. Witamy serdecznie naszego kleryka Michała Stępnia, który skieruje do nas Słowo Boże. Taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe będzie o 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. Natomiast w Niedzielę o godzinie 11.30.

3. Pragnę podziękować: P. Lucynie Hytroś, P. Natalii Janus za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Błonia w sobotę do południu.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień modlitw o święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. Wzorem lat ubiegłych proszę o udekorowanie i odnowienie figur i przydrożnych krzyży.

6. Jeszcze jedną osobę proszę o kontakt ze mną, która dzierżawi ziemię.

7. W przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na ostatni rachunek za ogrzewanie naszej świątyni.

8. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Włodzimierz Bator, Andrzej Gałęziowski, Zygmunt Mazur, Sławomir Ptak, Jerzy Kurowski, Adam Zelga

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. W tym tygodniu wspominamy:
W środę Św. Ludwika Marii Grignion de Montford, prezbitera;
W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła; To zarazem Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego
W sobotę św. Józefa Robotnika, A zarazem I sobota miesiąca i Nabożeństwo Wynagradzające za zniewagi i bluźnierstwa, profanacje wyrządzone Niepokalanemu Sercu N.M.P.

12. W kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski następna Niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Z ogromną radością w sercu pragnę Was pobłogosławić.