Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r.

przez | 18 maja 2024

1. W tym miejscu chciałbym wypowiedzieć moją radość, w dniu wczorajszym dziewięcioro Dzieci z naszej parafii przystąpiło do Sakramentu Eucharystii. Po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Obecnie przeżywają Biały tydzień i spotykają się podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Bogu niech będą dzięki za ich pełne uczestnictwo we Mszy świętej.

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas Wielkanocy i czas spowiedzi wielkanocnej. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte o godzinie 8.00; 10.00 i 12.00.

3. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Rodzicom Dzieci Komunijnych za posprzątanie naszej świątyni. W tym miejscu wypowiadam moje słowa: Bóg zapłać, za ten trud i złożoną ofiarę Rodziców Dzieci Komunijnych na nasz Kościół. Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

4. Od poniedziałku rozpoczynamy tydzień zwykły w ciągu roku.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyła: pewna osoba, P.Kałwa Tadeusz, P.Mariusz Cichy

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja w tym roku będzie szła ulicą Rynek i ul. Topolską.. Bardzo proszę, aby przygotować ołtarze w tych samych miejscach, co tradycyjnie.

8. Ofiarodawcy na poświęcenie pól: P.Leszek Suchecki, P.Czesław Kozik, P.Robert Fendrych, P.Elżbieta Wesołowska,PHelena Sagan, P.Grzegorz Wrzesień, P.Grzegorz Sobczyk, P.Rafał Nowak, P.Robert Adamusik, P.Mariola Sobieraj, P.Ewa Nowak,P.Krzysztof Markiewicz, P.Renata Pragnąca, P.Józef Nowak, P.Wacław Wrzesień, P.Krzysztof Szwajca, P.Paweł Cebula, P.Aleksander Ptak, P.Marek Karbowniczek, P.Robert Przechera, P.Wojciech Jaskuła, P.Janusz Kruszyński,P.Leonard Wdowik,P.Halina Kłapcia,P.Tomasz Ściupidro,P.Zbigniew Nowak, P.Krystyna Krzysztofczyk, P.Janina Grzęda,, P. Kinga Obarzanek, P.Jan Kasprzyk, P.Kazimierz Widłak, P.Przemysław Widłak, P.Jerzy Kurowski, P. Mariusz Kot, P.Andrzej Wrzesień, P.Piotr Motyka, P.Dariusz Widłak, P.Elżbieta Swat, P.Andrzej Gałęziowski, P.Adam Zelga, P.Marek Nowak, P.Paweł Oblizajek,P.Józef Opiło,P.Stanisław Wiertek,P.Krzysztof Janiga, P. Andrzej Dymek, P.Janusz Kula, P.Ewa Wójcik, P.Piotr Kwiecień, P.Artur Sagan, P.Magdalena Wojnarowicz, P.Stanisław Koziara, P.Tomasz Mucha, P.Dawid Cichy, P.Marek Ściupidro, P.Dorota Krzysztofczyk, P.Otylia Mrozowska,

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
-w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
-w środę wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
-w czwartek Święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
-w piątek wspomnienie N.M.P., Wspomożycielki Wiernych

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!