Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej, 26 maja 2026 r.

przez | 25 maja 2024

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w Trzech Osobach. Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja będzie szła ulicą Rynek i ul. Topolską. Bardzo proszę, aby przygotować ołtarze w tych samych miejscach, co tradycyjnie. Na procesję proszę pełną asystę strażaków, Koło Gospodyń „Nidziczanki”, kobiety i mężczyzn niosących feretrony i obrazy, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i mieszkań domów nie tylko na trasie przejścia procesji. W tym ważnym dla katolików dniu wyznajemy publicznie wiarę w obecnego pod postacią Chleba Jezusa Chrystusa. Czynimy to przez udział w procesji, ale przede wszystkim przystępując w tym dniu do Komunii Świętej. Podczas procesji angażujmy się w śpiew i modlitwę.
3. Msza święta w oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła w piątek, sobotę, poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 18.00. W niedzielę po sumie. Proszę, aby w każdym dniu oktawy byli chętni do niesienia obrazów i feretronów.
4. Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy w piątek 31 maja po Uroczystości Najświętszego Ciała i krwi Pana Jezusa
5. Pragnę bardzo podziękować P.Marioli Sobieraj i P.Marii Nowak za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły ofiarę na kwiaty. Zapraszam w tym tygodniu wyjątkowo w środę popołudniu Rodziców Dzieci Rocznicowych, a w sobotę pięć rodzin z ul.Rynek do południa.
6. Za tydzień w Niedzielę 2 czerwca będziemy przeżywać w naszej wspólnocie Wizytację Kanoniczną Ks.Biskupa Jana Piotrowskiego.
7. Wobec tego wszystkiego co się dzieje wokół nas i na świecie zachęcam do czytania prasy katolickiej, by nieustannie wzrastać w wierze.
8. Ofiarodawcy minionego tygodnia na poświęcenie pól: P.Dariusz Wrzesień, P.Grzegorz Latos, P.Zbigniew Izbiński, P.Paweł Twardowski, P.Stanisław Kotania,
9. We wtorek 28 maja o godzinie 17.00 próba Dzieci Rocznicowych
10. Również we wtorek po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19.15 zbiórka ministrantów.
11. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: P.Zbigniew Izbiński, P.Zbigniew Nowak, P.Helena Cebula, P.Leszek Suchecki, P.Maria Nowak
13. Biorąc pod uwagę materialne potrzeby parafii, które prowadzą budowę kościoła, plebanii, lub inne prace remontowo-konserwatorskie biskup kielecki Jan Piotrowski ustanowił diecezjalny fundusz remontowo-budowlany. W dniu 2 czerwca będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
14. Pragnę poinformować, że wrócił już do parafii trzeci feretron, który znajdował się w renowacji.
15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
-w poniedziałek wspomnienie św. Pawła VI, papieża
-we wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa
-w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
-w czwartek Uroczystość Bożego Ciała
-w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
-w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika
16. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

————————————————————————————————————————* ”Nidziczanki” zapraszają Seniorów na kolejne spotkanie 9 czerwca na godzinę 16.00 do Remizy OSP w Cudzynowicach, a Dzieci z Rodzicami na godzinę 14.00 z racji Dnia Dziecka. Prosimy o potwierdzenie u „Nidziczanek.”