Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej, 12 czerwca 2022 r.

przez | 11 czerwca 2022

 

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Oddajemy cześć Jednemu Bogu w Trzech Osobach. Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja będzie szła ulicą Topolską i ul. Rynek. W tym czasie Dzieci przeżyją Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę, aby przygotować ołtarze w tych samych miejscach, co tradycyjnie. Na procesję proszę pełną asystę strażaków, kobiety i mężczyzn niosących feretrony i obrazy, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i mieszkań domów nie tylko na trasie przejścia procesji. W tym ważnym dla katolików dniu wyznajemy publicznie wiarę w obecnego pod postacią Chleba Jezusa Chrystusa. Czynimy to przez udział w procesji, ale przede wszystkim przystępując w tym dniu do Komunii Świętej. Podczas procesji angażujmy się w śpiew i modlitwę.

3. Msza święta w oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła w piątek i sobotę o 18.00. W niedzielę po sumie. Proszę, aby w każdym dniu oktawy byli chętni do niesienia obrazów i feretronów.

4. Pragnę bardzo podziękować P Władysławie i P. Joannie Dubaj, za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam w tym tygodniu wyjątkowo w środę popołudniu Rodziców Dzieci Rocznicowych. A w sobotę cztery rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

5. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.

6. W przyszłą niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego. Słowo Boże będzie głosił ks. Kan. Sławomir Sarek, Dziekan Dekanatu Kazimierskiego. Na sumę odpustową zapraszam: strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, niosących feretrony i sztandary. Odpust to możliwość uzyskania w tym dniu darowania kary doczesnej za grzechy pod warunkiem, że te grzechy zostały nam przebaczone w spowiedzi. Przygotowujemy się do odpustu poprzez spowiedź. Spowiadam zawsze przed Mszą świętą. Jeszcze raz Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na uroczystości.

7. Ofiarodawcy minionego tygodnia na poświęcenie pól: Grzegorz Kula, Marek Cichy,Łukasz Jałocha, Mariusz Cichy, Stanisław Adamusik.

8. W poniedziałek 13 czerwca o godzinie 17.00 próba Dzieci, które w Boże Ciało, będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców.

9. We wtorek po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19.15 zbiórka ministrantów.

10. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Grzegorz Kula,Łukasz Jałocha

11. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

12. Biorąc pod uwagę materialne potrzeby parafii, które prowadzą budowę kościoła, plebanii, lub inne prace remontowo-konserwatorskie biskup kielecki Jan Piotrowski ustanowił diecezjalny fundusz remontowo-budowlany. Do puszki na ten cel została złożona ofiara 310 zł.

13. Za tydzień w niedziele w Kazimierzy Małej będzie o godzinie 19.00 Msza święta i procesja Eucharystyczna z kościoła pod krzyż na cmentarzu i krótkie uwielbienie Postaci Eucharystycznych.

14. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera
We Wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
W Czwartek Uroczystość Bożego Ciała
W Piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

15. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam