Ogłoszenia na Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2022 r.

przez | 24 grudnia 2022

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Pragnę złożyć wszystkim Parafianom i Czcigodnym Gościom świąteczne życzenia. Niech ta narodzona dzisiejszej nocy Dziecina błogosławi każdy dzień Waszego życia. Ten Jezus wyciąga do każdego swoje malutkie rączki, weźcie Go w objęcia, przytulcie do swojego serca. Niech Boży Syn napełni Was pokojem i umocni wiarę. A w Komunii Świętej zróbcie Chrystusowi miejsce w Waszym sercu. I bądźcie Bogu wdzięczni za wszelkie łaski, którymi Was obdarza. A w tych trudnych czasach nieście ludziom nadzieję. Błogosławionych Świąt.

2. Wyrażam moją wdzięczność P. Januszowi Piwowarczykowi i P. Wacławowi Wrześniowi za oprawienie choinek. To słowo podziękowania kieruję także do Koła Gospodyń „Nidziczanki” Przygotowały własnoręcznie zrobione ozdoby na choinki i je tak pięknie nimi ubrały. Bardzo dziękuję.

3. Pragnę bardzo podziękować P. Renacie Pragnąca, P. Barbarze Nowak i P. Marioli Sobieraj za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

4. Juro poniedziałek, II Dzień Świąt, święto Św. Szczepana pierwszego męczennika. Poświecenie owsa na wszystkich Mszach świętych. Msze święte tak jak w niedzielę. Tego dnia naszą ofiarą na tacę wspieramy KUL.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

We wtorek święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty
W środę święto, Świętych Młodzianków męczenników
W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

6. Na kościół złożyły ofiarę: rodzina Kruszyńskich i rodzina Baumanów

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Uroczystość Trzech Króli.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.