Ogłoszenia na I Niedziele po Narodzeniu Pańskim, Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia 2023 r.

przez | 1 stycznia 2023

 

1. Dziś Nowy Rok 2023 i zarazem I Niedziela miesiąca. Msza święta a później Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja dla Róż Różańcowych: Modlimy się aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, uczyli miłości, a nie rywalizacji i pomagali w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

2. Pragnę bardzo podziękować P. Robertowi Adamusikowi i P. Ewie Ptak z Córką za posprzątanie naszej świątyni. Złożyli również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

3. Pragnę Wszystkich zaprosić do naszego kościoła na Jasełka czyli Historię Bożego Narodzenia w środę 4 stycznia. O godzinie 18.30 wystąpi Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach.

4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli. Taca z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Msze święte jak w Niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła.

5. W tym tygodniu wspominamy;
W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – To zarazem I piątek miesiąca, spowiedź dla dzieci które zbierają pierwsze piątki wyjątkowo przed każdą Mszą św.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. Wizytę duszpasterską będziemy przeżywać w dniach od 9 stycznia do 30 stycznia 2023 roku. Plan kolędy znajduje się na stronie parafii i w gablocie ogłoszeń. Niech te spotkania i wspólna modlitwa – będą zawierzeniem Panu Bogu tego trudnego czasu i wyproszą opiekę i Boże błogosławieństwo dla Was.

9. W I sobotę miesiąca, Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, za wszystkie bluźnierstwa i profanacje Jej uczynione. Matka Boża prosiła o tę modlitwę w I soboty miesiąca. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych i poszczególne Róże Różańcowe.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.