Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

przez | 17 grudnia 2022

 

1. Dziś przypada IV Niedziela Adwentu. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, abym mógł w poniedziałek do południa 19 grudnia wybrać się z Komunią Świętą.

2. W dzisiejszą niedzielę 18 grudnia ofiara na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.

3. Pragnę bardzo podziękować P. Jolancie Słabosz i P. Ewie Nowak za posprzątanie świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty. W piątek 23 grudnia wyjątkowo na godzinę 19.00 zapraszam trzy rodziny z ul. Rynek.

4. Można nabyć poświęcone opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

5. Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza w dniu dzisiejszym do nabycia stroików świątecznych.

6. Na ubezpieczenie Kościoła złożyła ofiarę: pewna rodzina.

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

9. W sobotę 24 grudnia Roraty wyjątkowo o godzinie 8.00. Wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wigilijną Wieczerzę, niech rozpocznie gospodarz domu od modlitwy i przeczytania fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Śpiewajmy kolędy, podtrzymujmy w ten święty wieczór zwyczaje naszych ojców. O godzinie 23.45 Nowenna do Bożego Narodzenia. A o godzinie 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
W II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte jak w Niedzielę. W poniedziałek 26 grudnia –wspomnienie Św. Szczepana na Mszy świętej o 10.00 i 12.00 poświęcenie owsa. Tego dnia ofiarą na tacę wspieramy KUL.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.