Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 04 kwietnia 2021 r.

przez | 3 kwietnia 2021

1. Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przeżycia świąt. Bóg zapłać P. Jolancie Nocoń, P. Katarzynie Bienias za pomoc w przygotowaniu Liturgii Triduum Paschalnego. Wdzięczność kieruję do ministrantów: Dominika Latosa, Huberta Kuca, Michała Sobieraja i Kacpra Janiga za piękną służbę. Ponadto: Pawłowi Latosowi i Dominikowi Latosowi za czytanie Pasji, a także Natalii Sobieraj, oraz wszystkim posługującym przy ołtarzu. Dziękuję P. Tadeuszowi Woźniczce za pracę podczas Świąt i Triduum. Gdy spoglądamy na pusty grób Pana Jezusa, to cieszą nasze oczy piękne kwiaty. Za co dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
Słowa podziękowania pragnę w tym miejscu skierować do P. Wacława Września i P. Lucjana Szwajca. Wyjątkową troską o naszą świątynie na święta okazały się: P. Magdalena Ryńca i P. Anna Mikina. Na następny tydzień proszę kolejne dwie rodziny z ul. Błonie w sobotę do południa.

2. Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiara składana w tym dniu na tacę jest przeznaczona na KUL.

3. Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

4. Intencja dla Róż Różańcowych na miesiąc kwiecień: Modlimy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

5. Wszystkim pragnę teraz udzielić uroczystego Bożego błogosławieństwa.
Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

 

 

***
1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest powszechny, czyli dotyczy nas wszystkich. Obowiązującą metodą jego realizacji jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl. Działa również infolinia spisowa na której można uzyskać nie tylko informacje i porady, ale również spisać się.