Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021 r.

przez | 10 kwietnia 2021

Komunikat ks. biskupa Jana Piotrowskiego
Drodzy Diecezjanie! Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub innej darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocy to Uroczystość Bożego Miłosierdzia ukazuje nam prawdę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i Miłosierdziu Boga okazanym człowiekowi. „Kiedy dusza zbliży się do Mnie z ufnością, napełniam ją ogromem łask. Strumienie Mojej łaski zalewają dusze pokorne.” (Dz.427) W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia święta.

2. Pragnę podziękować: P. Pawłowi Oblizajek i P. Antoniemu Wójcik za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Błonie w sobotę do południu.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. To zarazem patronalne święto Caritas.

4. Bardzo proszę o kontakt ze mną te osoby, które dzierżawią ziemię.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Salamon Stanisław, Tadeusz Woźniczka, Latos Grzegorz, Wacław Wrzesień, Latos Andrzej, Cebula Paweł, Edyta Piwowarczyk, Teresa i Stanisław Wiertek,Sobieraj Zbigniew, Kowalski Stanisław, Jałocha Łukasz.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, życząc zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Jezu ufam Tobie
Maryjo Matko Miłosierdzia – módl się za nami
Św. Siostro Faustyno – módl się za nami
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Na zakończenie jak zawsze pragnę Was pobłogosławić.