Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 28 maja 2023 r.

przez | 27 maja 2023

1. Komunikat Ks. bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas Wielkanocy i czas spowiedzi wielkanocnej. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Msze święte o godzinie 8.00; 10.00 i 12.00.

3. Odpust w naszej Parafii będziemy przeżywać 18 czerwca.

4. Za tydzień zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy świętej o godzinie 8.00. Intencja dla Róż Różańcowych: Modlimy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, o świętość życia.

5. Od poniedziałku rozpoczynamy tydzień zwykły w ciągu roku.

6. Pragnę bardzo podziękować P.Janinie Urbańskiej, P. Katarzynie Bienias i P. Edycie Baran za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły ofiarę na kwiaty. Zapraszam w tym tygodniu Rodziców Dzieci Rocznicowych w sobotę do południa.

7. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00, a w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.

8. W przyszłą niedzielę Pierwsza Rocznica Komunii Świętej o godzinie 12.00. Dzieci spowiadają się w I piątek miesiąca od 17.00.

9. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyła: pewna osoba

10. Rodzice Dzieci Komunijnych przekazali na kościół ofiarę 500zł.

11. Ofiarodawcy na poświęcenie pól: P.Leszek Suchecki, P.Grzegorz Latos, P.Grzegorz Sobczyk, P.Anna Adamczyk, P.Rafał Nowak, P.Robert Adamusik, P.Mariola Sobieraj, P.Ewa Nowak, P.Aneta Tańcula, P.Renata Pragnąca, P.Józef Nowak, P.Wacław Wrzesień, P.Krzysztof Szwajca, P.Tadeusz Kałwa, P.Paweł Cebula, P.Aleksander Ptak, P.Marek Karbowniczek, P.Robert Przechera, P.Wojciech Jaskuła, P.Antoni Kruszyński, P.Zbigniew Izbiński, P. Artur Latos, P.Józef Latos, P.Leonard Wdowik, Damian Oblizajek, P.Halina Kłapcia, P.Tomasz Ściupidro, P.Krystyna Krzysztofczyk, P.Janina Grzęda, P.Zofia Mikina, P. Kinga Obarzanek, P.Jan Kasprzyk, P.Kazimierz Widłak, P.Przemysław Widłak, P.Jerzy Kurowski, P.Sławomir Latos, P. Mariusz Kot, P. Andrzej Latos, P.Andrzej Wrzesień, P.Tomasz Chaber, P.Elżbieta Swat, P.Andrzej Gałęziowski, P.Ddam Zelga, P.Marek Nowak, P.Franciszek Janus, P.Paweł Oblizajek, P. Andrzej Dymek, P.Janusz Kula, P.Ewa Wójcik, P.Piotr Kwiecień, P.Artur Sagan, P.Magdalena Wojnarowicz, P.Sławomir Koziara, P.Tomasz Mucha, P.Dawid Cichy, P.Marek Ściupidro

12. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy 20 czerwca we wtorek. Zapisy u P. Katechetki Katarzyny Bienias.

14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
-w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
-we wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
-w czwartek Święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
-w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

15. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godziny 17.00. Również w piątek do południa udam się z Komunią do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W I sobotę miesiąca o godzinie 18.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa oraz profanacje.

16. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
——————————————————————————————————————–
*W dniu dzisiejszym Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza Seniorów, oraz Dzieci na wspólne spotkanie do Remizy OSP w Cudzynowicach na godzinę 16.00.