Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy 18 kwietnia 2021 r.

przez | 17 kwietnia 2021

1. W dniu dzisiejszym przypada 23 rocznica święceń biskupa Mariana Florczyka. Modlimy się za pasterza polecając Jego posługę Opatrzności Bożej.

2. Za tydzień będziemy przeżywali w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Modlitwą ogarniemy całe Seminarium wszystkich profesorów, alumnów i kleryków naszej uczelni. Kleryk wygłosi Słowo Boże, a ofiara będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.

3. W naszej świątyni znajduje się kopia cudownego obrazu Świętego Józefa z XVII wieku. Dar Karmelitów Bosych z Rzymu w 1715 roku dla Krakowa. Zasłynął licznymi cudami zwłaszcza w niebezpieczeństwie wojny i zarazy. W tym roku Świętego Józefa zawierzajmy Opatrznościowemu Stróżowi Świętej Rodziny ten wyjątkowy czas i prośmy o ochronę dla naszych rodzin i całej parafii.

4. Pragnę podziękować: P. Halinie i P. Stanisławowi Salamon oraz P. Anicie Przebieracz za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Topolskiej w sobotę do południu.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

6. Proszę o udekorowanie i odnowienie figur i przydrożnych krzyży.

7. Ponawiam prośbę i bardzo proszę o kontakt ze mną te osoby, które dzierżawią ziemię.

8. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Wesołowski Krzysztof, Kwiecień Piotr.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. W tym tygodniu wspominamy:
W Piątek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Z ogromną radością w sercu pragnę Was pobłogosławić.