Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 r.

przez | 6 stycznia 2024

1. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Pamiętajmy o wdzięczności Bogu za Sakrament Chrztu świętego i o rocznicy naszego chrztu. To zarazem I Niedziela miesiąca. Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja dla Róż Różańcowych: Modlimy, aby się Duch Święty pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego Po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.

2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. W naszej tradycji śpiewamy kolędy do 2 lutego do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego.

3. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej o 10.00 zapraszam na Jasełka w wykonaniu dzieci z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach

4. Pragnę bardzo podziękować: P.Annie Koziara, P.Katarzynie Cichy za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyła P.Katarzyna Kukułka. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Topolskiej w sobotę do południa.

5. Na ubezpieczenie kościoła złożył ofiarę P. Nawrot

7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
-w sobotę wspomnienie św. Hilarego bp i doktora Kościoła

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

9. Plan kolędy znajduje się na stronie parafii i w gablocie ogłoszeń. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek, 8 stycznia – od godziny 9.00 dla Parafian z Kamyszowa od P. Kobierskiej do P.Wierzbowska
Wtorek, 9 stycznia – od godziny 9.00 dla Parafian z Kamyszowa trzy rodziny mieszkające na”Górce”, oraz rodziny mieszkające nad rzeką.
Środa 10 stycznia -od godziny 9.00 dla Parafian z Kamyszowa od P. Jamrozy do końca.
Czwartek 11 stycznia – od godziny 9.00 dla Parafian z ul. Koszycka
Piątek, 12 stycznia – od godziny 15.00 dla Parafian z ul. Owocowej
Sobota, 13 stycznia – od godziny 9.00 dla Parafian z ul. Zbożowa

10. Za tydzień po Mszy świętej o 10.00 zapraszam na Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Twórczej w Cudzynowicach

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.