Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy, 30 kwietnia 2023 r.

przez | 29 kwietnia 2023

1. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańca świętego po Eucharystii o godzinie 8.00.

2. Już jutro rozpocznie się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie po Mszy o 18.00 a później Msza Święta wieczorna. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00. Proszę wzorem lat ubiegłych o udekorowanie i odnowienie figur i przydrożnych krzyży.

3. We wtorek dzień flagi. Uczymy młode pokolenia przywiązania do Tradycji naszych Ojców. Niech znakiem tej pamięci będzie wywieszona flaga: biało-czerwona.

4. W środę 3 maja Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to również święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w niedzielę: o 8.00; 10.00 i 12.00. Wzorem lat ubiegłych zabierzmy ze sobą flagi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godziny 17.00. Również w piątek do południa udam się z Komunią do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W I sobotę miesiąca o godzinie 18.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa oraz profanacje.

6. Pragnę bardzo podziękować: P.Teresie Gruszka, P.Monice Parys, P.Renacie Ściupider, P. Agnieszce Maniak za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyły: rodziny Oraczów, Koziarów, oraz P. Janina Ściupider. Zapraszam do troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Zbożowa w sobotę do południu.

7. Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 12.00 będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków.

8. Poświęcenie pól o godzinie 16.00 w Kamyszowie w środę 3 maja, a w Cudzynowicach 14 maja o godzinie 16.00.

9. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: P.Stanisław Kotania, P.Marek Karbowniczek, P. Zbigniew Sobieraj, P.Nawrot, pewna osoba;

10. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

12. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Robotnika
we wtorek wspomnienie Św. Atanazego bp i doktora Kościoła
w środę Uroczystość N.M.P. Królowej Polski
w czwartek wspomnienie św. Floriana, męczennika
w sobotę św. Apostołów Filipa i Jakuba

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci módlcie się za nami