Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy, 23 kwietnia 2023 r.

przez | 22 kwietnia 2023

1. Komunikat Ks. bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

2. Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga.” (1Kor 11,22)

3. Pragnę podziękować: P.Jolancie Sambór, P.Magdalenie Szwajca i córce Michalinie, oraz P.Paulinie Wrzesień za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyły P. Danuta Krzemińska i P. Dorota Gruszka. Ofiarę na kwiaty złożyły również: P.Beata Wrzesień i P. Agnieszka Motyka. Zapraszam do troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Zbożowa w sobotę do południu.

4. Moją wdzięczność pragnę wyrazić P. Wacławowi Kwietniowi za naprawienie piorunochronów i wyczyszczenie rynien na kościele.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, Jan Kasprzyk,

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
w Poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, bp i męczennika, głównego Patrona Polski
we Wtorek Święto Św. Marka Ewangelisty
w Piątek wspomnienie Św. Ludwika Marii Grignion de Monfort
w Sobotę Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dr Kościoła, Patronki Europy

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

10. Rocznicę I Komunii Świętej będziemy przeżywać 4 czerwca 2023 roku o godzinie 12.00.
Wszyscy Święci módlcie się za nami.

————————————————————————————————————–
*We wtorek 25 kwietnia o godzinie 19.00 w Remizie OSP w Cudzynowicach odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Gminy dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, dopłat do paneli oraz możliwości wydzierżawienia nieużytków rolnych. Spotkanie poprowadzą Ekoradcy.