Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

przez | 19 grudnia 2020

1. Dziś przypada IV Niedziela Adwentu. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, abym mógł w poniedziałek 21 grudnia wybrać się z Komunią Świętą.

2. W tym radosnym oczekiwaniu na narodzenie Pana Jezusa, zachęcam do spowiedzi świętej. Spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

3. Pragnę bardzo podziękować, młodemu pokoleniu, które pięknie się udziela: P. Wioletcie Jałocha i P. Agnieszce Nurkowska za wysprzątanie świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty.
W środę 23 grudnia popołudniu na godzinę 15.00 zapraszam dwie rodziny z Kamyszowa.

4. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię, oraz poświęcone opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

5. Bardzo proszę, aby do zakrystii zgłosiły się te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary na tacę i przesłane na konto parafii.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. W czwartek 24 grudnia Roraty wyjątkowo o godzinie 8.00. Wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wigilijną Wieczerzę, niech rozpocznie gospodarz domu od modlitwy i przeczytania fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Śpiewajmy kolędy, podtrzymujmy w ten święty wieczór zwyczaje naszych ojców. O godzinie 23.30 Nowenna do Bożego Narodzenia. A o godzinie 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Domy Pomocy opiekujące się samotnymi dziećmi.
W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte jak w Niedzielę.
W sobotę wspomnienie Św. Szczepana na Mszy świętej o 10.00 i 12.00 poświęcenie owsa. Tego dnia ofiarą na tacę wspieramy KUL.

9. Pragnę bardzo podziękować P. Zbigniewowi Kołton Naczelnikowi Urzędu Miasta, oraz pracownikom wydziału BIEKOŚ, a także Prezesowi Spółki Komunalnej z Kazimierzy Wielkiej za wywiezienie śmieci z naszego cmentarza. Bóg zapłać za tę szczególną życzliwość.
Zwracam się z prośbą, aby teraz powstrzymać się z wyrzucaniem śmieci, aż do momentu pojawienia się na cmentarzu w styczniu specjalnego kontenera.

10. W Niedzielę 27 grudnia będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Panu Bogu nasze rodziny. Na Mszy świętej o godzinie 12. 00 małżonkowie naszej parafii odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Wszystkich Świętych.

12. Słowa wdzięczności kieruję do P. Kingi za podarowaną choinkę.

13. Chętnych do pomocy przy ubieraniu kościoła zapraszam we wtorek na godzinę 10.00. Kto się zdeklaruje proszę o kontakt.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.
Na rozpoczynający się tydzień pragnę Was pobłogosławić.