Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu, 11 grudnia 2022 r.

przez | 10 grudnia 2022

1. W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 Eucharystia i spotkanie Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich Rodziców, oraz poświęcenie medalików dla dzieci klas III.

2. Wszyscy z radością oczekujemy narodzenia Bożego Syna. To już III Niedziela adwentu zwana Gaudete. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 18.00, podczas których dzieci losują figurkę Matki Bożej.

3. Pragnę bardzo podziękować: P. Marii Kula i P. Agacie Zelga za posprzątanie naszego kościoła. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

4. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

5. W następną niedzielę 18 grudnia jak co miesiąc będziemy mogli złożyć ofiarę na tacę na ogrzewanie naszej świątyni. W listopadzie na ogrzewanie została zebrana ofiara 1278 zł. Zapłaciłem rachunek za prąd 1433 zł.

6. W sobotę 17 grudnia rozpoczynamy – Nowennę do Dzieciątka Jezus po Mszy świętej wieczornej.

7. Na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie została złożona ofiara 319 zł.

8. Na ubezpieczenie Kościoła złożyła ofiarę pewna osoba

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu wspominamy:
We wtorek- wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy
W środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła

12. We wtorek 13 grudnia, przypada 41 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Modlimy się za wszystkie ofiary systemu komunistycznego, a o godzinie 19.30 zapalimy w naszych oknach „światło wolności”

13. Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza chętnych: osoby starsze i samotne na Wigilię w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w sobotę 17 grudnia o godzinę 16.00. Natomiast w niedzielę 18 grudnia przed kościołem będzie można od „Nidziczanek” nabyć stroiki świąteczne.

14. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci-módlcie się za nami.