Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego, 16 kwietnia 2023 r.

przez | 15 kwietnia 2023

 

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocy to Uroczystość Bożego Miłosierdzia ukazuje nam prawdę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i Miłosierdziu Boga okazanym człowiekowi. „Kiedy dusza zbliży się do Mnie z ufnością, napełniam ją ogromem łask. Strumienie Mojej łaski zalewają dusze pokorne.” (Dz.427) W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia święta.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. To zarazem patronalne święto Caritas tzw. Dzień Dobra. Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza dziś do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na godzinę 15.00

3. Pragnę bardzo podziękować rodzinom: P.Wrześniów i P. Motyków za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne trzy rodziny z ul. Owocowej w sobotę do południu.

4. W dniu dzisiejszym odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, P. Kłapcia, P.Obarzanek, P.Cebula

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. We wtorek przypada 25 rocznica Świeceń ks. Bp Mariana Florczyka. Módlmy się, aby Miłosierny Bóg błogosławił Jego posługę w Diecezji Kieleckiej.

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.