Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy, 1 maja 2022 r.

przez | 30 kwietnia 2022

Komunikat ks. bp Ordynariusza

Drodzy Diecezjanie, przeżywając XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Niech słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest miłością, która objawiła się w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu. Z darem Pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup Jan Piotrowski

1. W dniu dzisiejszym przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej adoracja. Zmiana tajemnic różańca świętego po Eucharystii o godzinie 8.00. Intencja: Modlimy się o wiarę dla młodych, aby odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary i poświecenie się służbie.

2. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

3. Jutro dzień flagi. Uczymy młode pokolenia przywiązania do Tradycji naszych Ojców. Niech znakiem tej pamięci będzie wywieszona flaga: biało-czerwona i udział w Mszy świętej.

4. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie po Mszy o 18.00 a później Msza Święta wieczorna. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00. Proszę wzorem lat ubiegłych o udekorowanie i odnowienie figur i przydrożnych krzyży.

5. We Wtorek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to również święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte o 8.00; 10.00 i 12.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godziny 17.00. Również w piątek do południa udam się z Komunią do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W I sobotę miesiąca o godzinie 18.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa oraz profanacje.

7. Pragnę podziękować: P. Markowi Cichemu i Czesławowi Kozikowi za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południu.

8. Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 16.00 będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków.

9. Poświęcenie pól o godzinie 16.00 w Kamyszowie we wtorek 3 maja, a w Cudzynowicach 15 maja o godzinie 16.00.

10. Za ogrzewanie kościoła zapłaciłem 2240.00 zł.

11. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, Michał Kozik,

12. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

14. W tym tygodniu wspominamy:

W Poniedziałek wspomnienie św. Atanazego bp i doktora Kościoła
We Wtorek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski
W Środę wspomnienie św. Floriana, męczennika
W Piątek św. Apostołów Filipa i Jakuba
W Sobotę święto Matki Bożej Łaskawej

15. W moich modlitwach pamiętam o wszystkich jubilatach i solenizantach