Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia 2022 r.

przez | 23 kwietnia 2022

 

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocy to Uroczystość Bożego Miłosierdzia ukazuje nam prawdę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i Miłosierdziu Boga okazanym człowiekowi. „Kiedy dusza zbliży się do Mnie z ufnością, napełniam ją ogromem łask. Strumienie Mojej łaski zalewają dusze pokorne.” (Dz.427) W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia święta.

2. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

3. Rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia. To zarazem patronalne święto ‘Caritas.” Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiary do puszki na wsparcie działań „Caritas” Diecezji Kieleckiej.

4. Bardzo proszę o kontakt ze mną te osoby, które dzierżawią ziemię.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Elżbieta Swat, Jan Jędruch, Paweł Oblizajek, Stanisław Koziara, Paweł Cebula, Jacek Nowak, Otolia Mrozowska, Antoni Wójcik, Wanda Kruszyńska, Teresa Wiertek, rodzina Chamerskich, Janusz Kula, Marek Karbowniczek, Helena Sagan, Stanisław Kotania,

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach.
Jezu ufam Tobie
Maryjo Matko Miłosierdzia – módl się za nami
Św. Siostro Faustyno – módl się za nami
Wszyscy Święci – módlcie się za nam