Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia 2023 r.

przez | 20 grudnia 2023

1. W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 Eucharystia i spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania i ich rodziców.

2. Wszyscy z radością oczekujemy narodzenia Bożego Syna. To już III Niedziela adwentu zwana Gaudete. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 18.00, podczas których losujemy figurkę Matki Bożej.

3. Pragnę bardzo podziękować: P.Zofii Cham i P. Rogalińskim za posprzątanie naszego kościoła. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam trzy rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

4. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Zapalona świeca na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym.
Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, paliwo, woda, wywóz śmieci). To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

5. W dzisiejszą niedzielę ofiara na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Nowenna do Dzieciątka Jezus po Mszy świętej wieczornej. Natomiast dzisiaj po sumie.

7. Na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie została złożona ofiara 229 zł.

8. Na ubezpieczenie Kościoła złożyła ofiarę pewna osoba.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu wspominamy:
w czwartek – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła

12. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, abym mógł w środę do południa 20 grudnia wybrać się z Komunią Świętą.

13. Młodzież, ministrantów zapraszam do pomocy przy ubieraniu choinek i szopki w czwartek 21 grudnia na godzinę 10.00.

14. Kto chciałby się jeszcze wyspowiadać to, wszyscy księża z dekanatu spowiadają w Kazimierzy Wielkiej podczas Rekolekcji Adwentowych w poniedziałek w parafii Miłosierdzia Bożego, a we wtorek w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

15. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci-módlcie się za nami.