Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia 2023 r.

przez | 9 grudnia 2023

1. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować ks.mgr Marcinowi Bączkowi za przeprowadzenie tych rekolekcji adwentowych. Niech Miłosierny Bóg błogosławi Twojej kapłańskiej posłudze i wspiera Cię w prowadzeniu ludzi do Chrystusa.

2. Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

3. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 18.00.

4. Pragnę bardzo podziękować: P.Sylwi Chumikowskiej i P.Magdalenie Jałocha za posprzątanie naszego kościoła. Złożyły ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

5. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Zapalona świeca na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym.
Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, paliwo, woda, wywóz śmieci). To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

6. W trzecią niedzielę miesiąca taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

7. Na Kościół złożyła ofiarę pewna osoba

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

10. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek – wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe
w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

11. W następną niedzielę o godzinie 10.00 Eucharystia i spotkanie młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci-módlcie się za nami.
————————————————————————————————————————*Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka i Kazimierski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Kazimierza Wielka, a w szczególności osoby samotne na Wielką Kazimierską Wigilię, która odbędzie się w niedzielę 17 grudnia 2023 roku o godzinie 15.00 w Kazimierskim Ośrodku Kultury. W programie opłatek, koncert kolęd i pastorałek oraz kosztowanie potraw wigilijnych przygotowanych przez 12 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kazimierza Wielka.