Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu, 12 grudnia 2021 r.

przez | 11 grudnia 2021

1. W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 Eucharystia i spotkanie Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich Rodziców, oraz poświęcenie medalików dla dzieci klas III.

2. Na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie została złożona ofiara 252 zł.

3. Wszyscy z radością oczekujemy narodzenia Bożego Syna. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 18.00.

4. Pragnę bardzo podziękować rodzinom: P. Pałaszów, P. Wesołowskich, P. Kurowskich za posprzątanie świątyni naszego kościoła. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Szkolna w sobotę do południa.

5. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

6. W następną niedzielę 19 grudnia będziemy mogli złożyć ofiarę na tacę za ogrzewanie naszej świątyni.

7. W Piątek 17 grudnia rozpoczynamy – Nowennę do Dzieciątka Jezus po Mszy świętej wieczornej.

8. Na ubezpieczenie Kościoła złożyła ofiarę pewna osoba, oraz P. Antoni Wójcik

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy
We Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła

12. Jutro 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Modlimy się za wszystkie ofiary systemu komunistycznego, a o godzinie 19.30 zapalimy w naszych oknach „światło wolności”

13. Moją modlitwą obejmuję wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Wszyscy Święci-módlcie się za nami.