Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu, 05 grudnia 2021 r.

przez | 4 grudnia 2021

1. Intencja dla Róż Różańcowych na ten miesiąc: Modlimy się, aby nasza osobista relacja z Panem Jezusem żywiła się Słowem Bożym i modlitwą. Po Mszy świętej porannej zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

2. Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

3. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 18.00. Zachęcam do spowiedzi świętej, spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

4. Pragnę bardzo podziękować: P. Jolancie Nocoń i P. Sławomirowi Krzysztofczyk za posprzątanie świątyni naszego kościoła. Do kwiatów dołączył P. Antoni Kotania. Na następny tydzień zapraszam pozostałe rodziny z ul. Górka w sobotę do południa.

5. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Zapalona świeca na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym.
Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną, które poświęciliśmy na Mszy świętej o godzinie 8.00. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, woda, wywóz śmieci).
To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

6. Składam ogromne podziękowanie ks. mgr Michałowi Krężelowi za przeprowadzenie tych rekolekcji adwentowych. To święty czas, który pozwolił nam godnie przygotować nasze serca na przyjście Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Dziękuję za piękne Słowo Boże, które kierowałeś do Nas Ojcze. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodziłeś się księże Michale je wygłosić dla naszej wspólnoty. Jeszcze raz Bóg zapłać za Twoje świadectwo wiary. Niech Dobry Bóg błogosławi Twojej kapłańskiej posłudze.

7. W środę 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze święte o godzinie 8.00 12.00 i 18.00. W tym dniu wyjątkowa Godzina łaski przypada od 12.00 do 13.00, można w tym czasie wymodlić wiele łask za przyczyną Matki Bożej.

8. Na Kościół złożyła ofiarę P. Elżbieta Kruszyńska

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, który był biskupem Miry w Azji Mniejszej.
We Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
W Środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P.

12. W następną niedzielę o godzinie 10.00 Eucharystia i spotkanie Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich Rodziców, oraz poświęcenie medalików dla dzieci klas III. Proszę Rodziców o ich zakupienie.

13. Moją modlitwą obejmuję wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Na kolejne dni Adwentu pragnę Was pobłogosławić.
Wszyscy Święci-módlcie się za nami.