Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu, 19 grudnia 2021 r.

przez | 18 grudnia 2021

1. Dziś przypada IV Niedziela Adwentu. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, abym mógł w poniedziałek do południa 20 grudnia wybrać się z Komunią Świętą.

2. W dzisiejszą niedzielę 19 grudnia ofiara na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni.

3. Pragnę bardzo podziękować P. Marcinowi Ptak, P. Justynie i P. Michałowi Kozik za wysprzątanie świątyni. Złożyli także ofiarę na kwiaty. W czwartek 23 grudnia wyjątkowo na godzinę 19.00 zapraszam dwie rodziny z ul. Szkolnej.

4. Można nabyć poświęcone opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu.

5. W tym radosnym oczekiwaniu na narodzenie Pana Jezusa, zachęcam do spowiedzi świętej. Spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

6. Na ubezpieczenie Kościoła złożyła ofiarę: rodzina Kulów, oraz pewna osoba.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. W Piątek 24 grudnia Roraty wyjątkowo o godzinie 8.00. Wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wigilijną Wieczerzę, niech rozpocznie gospodarz domu od modlitwy i przeczytania fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Śpiewajmy kolędy, podtrzymujmy w ten święty wieczór zwyczaje naszych ojców. O godzinie 23.40 Nowenna do Bożego Narodzenia. A o godzinie 24.00 Pasterka. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte jak w Niedzielę.
W niedzielę 26 grudnia – Świętej Rodziny i zarazem wspomnienie Św. Szczepana na Mszy świętej o 10.00 i 12.00 poświęcenie owsa. Tego dnia ofiarą na tacę wspieramy KUL.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Wszystkich Świętych.

Na rozpoczynający się tydzień pragnę Was pobłogosławić.
Wszyscy Święci – módlcie się za nami.