Ogłoszenia na II Niedziele Adwentu, 4 grudnia 2022 r.

przez | 3 grudnia 2022

1. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować ks. Proboszczowi Janowi Będkowskiemu za przeprowadzenie tych rekolekcji adwentowych. Niech Miłosierny Bóg błogosławi Twojej kapłańskiej posłudze i wspiera Cię w prowadzeniu ludzi do Chrystusa.

2. Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

3. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej o godzinie 18.00. Zachęcam do spowiedzi świętej, spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą.

4. Pragnę bardzo podziękować: P. Annie dymek, P. Teresie Janiga i P. Beacie Mazur za posprzątanie świątyni naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P. Krystyna Gałęziowska. Na następny tydzień zapraszam pozostałe rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

5. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Zapalona świeca na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym.
Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, paliwo, woda, wywóz śmieci). To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

6. Intencja dla Róż Różańcowych na ten miesiąc: Modlimy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego. Po Mszy świętej porannej zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

7. W czwartek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze święte o godzinie 8.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu wyjątkowa Godzina łaski przypada od 12.00 do 13.00, można w tym czasie wymodlić wiele łask za przyczyną Matki Bożej.

8. Na Kościół złożyła ofiarę pewna osoba

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. W tym tygodniu wspominamy:
We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja biskupa
W środę – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P.

12. W następną niedzielę o godzinie 10.00 Eucharystia i spotkanie Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich Rodziców, oraz poświęcenie medalików dla dzieci klas III. Proszę Rodziców o ich zakupienie.

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci-módlcie się za nami.