Ogłoszenia na II Niedzielę zwykłą, 16 stycznia 2022 r.

przez | 15 stycznia 2022

1.Komunikat ks. bp Ordynariusza. Drodzy Diecezjanie, głoszone Słowo Boże zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Po raz kolejny Kościół w Polsce będzie przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu naszych postaw chrześcijańskich. Zachęcam więc, abyśmy w niedzielę 23 stycznia, sięgnęli po lekturę Pisma Świętego, która pozwoli nam na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.” (Mt 4,4) Z darem pasterskiego Błogosławieństwa Jan Piotrowski biskup Kielecki

2. Dziś II Niedziela zwykła, rozpoczynamy tydzień modlitw o zjednoczenie chrześcijan.

3. Pragnę bardzo podziękować P. Janinie Urbańska i P. Edycie Baran za posprzątanie naszej świątyni. Do ofiary na kwiaty dołączyła P. Anna Szlembarska. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Budzyńska w sobotę do południa.

4. Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje zgodnie z prośbą Oficjała Sądu Biskupiego w Kielcach o posługujących adwokatach kościelnych przy Kieleckim Sądzie Biskupim. Prosimy o poinformowanie osób ewentualnym prowadzeniem procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa o możliwości pomocy adwokata kościelnego. Lista adwokatów kościelnych w gablocie ogłoszeń.

5. W następną niedzielę, taca będzie przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

6. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego, opata
w środę wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
w piątek wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

7. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary na tacę.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

9. Wizytę duszpasterską w tym czasie „pandemii” przeżywamy w następujący sposób: Zapraszam Państwa ulicami do kościoła na wspólną Mszę świętą o godzinie 17.00 w intencji rodzin i Boże błogosławieństwo. Plan kolędy znajduje się na stronie parafii i w gablocie ogłoszeń.

Poniedziałek, 17 stycznia -Msza święta o godzinie 17.00 dla Parafian z ul.Szkolna od rodziny P.Ptaków do rodziny P.Skinderów.

Wtorek, 18 stycznia -Msza święta o godzinie 17.00 dla Parafian z ul. Szkolna bloki.

Środa, 19 stycznia -Msza święta o godzinie 17.00 dla Parafian z ul. Zbożowa.

Czwartek, 20 stycznia -Msza święta o godzinie 17.00 dla Parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli być w wyznaczonym terminie.
Niech te spotkania i wspólna modlitwa – będą zawierzeniem Panu Bogu tego trudnego czasu i wyproszą opiekę i Boże błogosławieństwo dla Was.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny, a także jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i Wszystkich Świętych.
Wszyscy Święci – módlcie się za nami.