Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego 2024 r.

przez | 25 lutego 2024

 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w całej Polsce: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

2. Caritas Diecezji Kieleckiej serdecznie prosi o przekazanie półtora procentu podatku na dzieła miłosierdzia.

3. W tych dniach przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadam przed Mszą świętą. W I piątek miesiąca do południa udam się do chorych. Proszę o zgłoszenie w zakrystii. Zapraszam Wszystkie Róże Różańcowe i chętnych w sobotę na Mszę świętą o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie profanacje, bluźnierstwa Jej uczynione.

4. Pragnę bardzo podziękować: P. Beacie Mazur z mężem, P.Krystynie Gałęziowskiej z mężem i P. Teresie Janiga za posprzątanie naszej świątyni. Zgrabili i wywieźli uschłe gałęzie z terenu wokół kościoła. Złożyli ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Kolejowej w sobotę do południa.

5. Na ubezpieczenie kościoła złożyli ofiarę: pewna osoba

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. W następną niedzielę spotkanie Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców o godzinie 10.00. Poświęcimy książeczki.

8. W tym tygodniu przypada:
we wtorek wspomnienie św. Grzegorza z Nareku, opata i dr Kościoła
w piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00;
w niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00;

9. W dniu 29 lutego w czwartek będzie Spotkanie Ewangelizacyjne dla młodzieży klas VII i VIII o godzinie 8.30, oraz klas średnich o godzinie 11.00. Zapraszam naszą młodzież do Kazimierskiego Ośrodka Kultury

10. W dniach od 16 – 23 marca 2024 roku będzie miała miejsce Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Kieleckiej.

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
__________________________________________________________________________*Agencja Restrukturyzacji i modernizacji Rolnictwa uruchamia bardzo ważną pomoc finansową dla producentów rolnych produkujących kukurydzę. Nabór wniosków o udzielenie pomocy finansowej będzie realizowany w terminie do dnia 29 lutego 2024 r.
Więcej informacji na stronie www.gov.pl/arimr oraz na tablicy ogłoszeń.