Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego 2024 r.

przez | 17 lutego 2024

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Od Środy popielcowej rozpoczął się okres czterdziestodniowej pokuty. To szczególny czas modlitwy o łaskę nawrócenia i należytego przeżycia tych dni. Zachęcam do spowiedzi świętej. Za uczestniczenie w drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Na Diecezjalną Pielgrzymkę Rolników na Jasną Górę w dniach z 4 na 5 marca połączoną z nocnym czuwaniem zaprasza Diecezjalny Duszpasterz Rolników ks. Tadeusz Szlachta.

3. Pragnę bardzo podziękować: P.Annie Dymek i Angelice Sobczyk za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Topolska w sobotę do południa.

4. Na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie i Ziemi Świętej do puszki została złożona ofiara 245,00 zł. Przesłałem ją na konto „Caritas Diecezji Kieleckiej’

5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Otrzymałem rachunek za energię z kościoła na 3047,00zł

6. Na ubezpieczenie kościoła złożył ofiarę: P. Stanisław Krzemiński
BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. W czwartek w naszej parafii przypada Dzień modlitw o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszam na Mszę świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu na godzinę 17.00

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej proszę o zakupienie książeczek komunijnych. Spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 3 marca o 10.00.

9. W tym roku 2 czerwca będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego.

10. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
w czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła
w piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00;
w niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00;

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

12. W przyszłą Niedzielę w całej Polsce obchodzimy: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.