Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 9 kwietnia 2023 r.

przez | 9 kwietnia 2023

 

1. Życzę Wszystkim: Gościom spędzającym u nas święta i Wszystkim Parafianom pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech czas świętowania przepełnia wielkanocna radość mająca swe źródło w Jezusie, który prawdziwie zmartwychwstał. Życzę abyście patrzyli w przyszłość z ufnością i Bożym pokojem. Modlę się, aby Chrystus Zwycięzca piekła i szatana pomagał nam niszczyć w sobie zło, a czynić dobro i żyć w łasce uświęcającej każdego dnia. Szczęść Boże Dzieciom, Młodzieży i Wszystkim Dorosłym.

2. Dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przeżycia świąt. Bóg zapłać P.Wandzie Kruszyńskiej, oraz P.Wacławowi Ptakowi za śpiew, P. Katarzynie Bienias, P. Jolancie Nocoń, i P. Grzegorzowi Latosowi za pomoc w przygotowaniu Liturgii Triduum Paschalnego. Wdzięczność kieruję do ministrantów: Jakuba Dymka, Huberta Kuca, Konrada Jaskuły, Wiktora Muchy, Alana Muchy, Szymona Nowaka, Jakuba Durbasa, Karola Suzańskiego i Michała Sobieraja za wyjątkowo piękną służbę, oraz wszystkim posługującym przy ołtarzu. Gdy spoglądamy na pusty grób Pana Jezusa, to cieszą nasze oczy piękne kwiaty. Za co dziękuje wszystkim ofiarodawcom.
Słowa podziękowania pragnę w tym miejscu skierować do Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkim Druhom dziękuję za wzorową postawę podczas adoracji Grobu Pana Jezusa i asystę liturgiczną przy grobie, oraz w Rezurekcję. Wyjątkową troską o naszą świątynie na święta okazały się rodziny: P.Kowalskich, P.Sobierajów, P.Kotów, oraz P.Teresa Chmura. Złożyły również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień proszę kolejne dwie rodziny z ul. Owocowej w sobotę do południa.

3. Jutro drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte tak jak w niedzielę. Ofiara składana w tym dniu na tacę jest przeznaczona na KUL.

4. W dniach 11 – 13 kwietnia w godzinach dopołudniowych będą miały miejsce ćwiczenia taktyczno-bojowe Państwowej Straży Pożarnej na obiekcie kościoła parafialnego p/w Wszystkich Świętych w Cudzynowicach.

5. Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Trwamy w Nowennie do Bożego Miłosierdzia.

6. Dziękuję za przesłane życzenia świąteczne.

7. Zmarli w ostatnim czasie: Śp. Antoni Wójcik. Pogrzeb we wtorek 11 kwietnia o godzinie 12.00. Śp. Stanisław Kwiecień. Pogrzeb w czwartek 13 kwietnia o 13.00, a także Śp. Helena Krzan. Pogrzeb w Piątek 14 kwietnia o godzinie 12.00.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

6. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!