Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocy – Bożego Miłosierdzia, 7 kwietnia 2024 r.

przez | 6 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocy to Uroczystość Bożego Miłosierdzia ukazuje nam prawdę o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i Miłosierdziu Boga okazanym człowiekowi. „Kiedy dusza zbliży się do Mnie z ufnością, napełniam ją ogromem łask. Strumienie Mojej łaski zalewają dusze pokorne.” (Dz.427) W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź i Komunia święta.

2. Pragnę podziękować rodzicom Państwa Młodych za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z ul. Błonie w sobotę do południu.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. To zarazem patronalne święto „Caritas.” Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezji Kieleckiej

4. W dniu 3 marca Radio Kielce bez żadnego uzasadnienia przestało transmitować niedzielną Eucharystię o 6.30 w ramach audycji religijnej. Wychodząc naprzeciw głosom niezadowolenia osób chorych które modliły się w tym czasie przy odbiornikach jako Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej chcemy złożyć petycje wraz z podpisami poparcia do Prezesa Radia Kielce z postulatem o przywrócenie transmisji. Chętni Będą mogli złożyć swój podpis pod taką petycją.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba,

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

8. Jutro w poniedziałek 8 kwietnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w całym Kościele „Dzień Świętości Życia.” Zachęcam do podjęcia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.”

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

__________________________________________________________________________
* Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza Seniorów zarówno z Cudzynowic jak i z Kamyszowa na kolejne spotkanie w niedzielę 28 kwietnia na godzinę 16.00 do Remizy OSP w Cudzynowicach. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie u „Nidziczanek.” do 21 kwietnia.