Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2023 r.

przez | 2 grudnia 2023

1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. To radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, a zarazem oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Roraty będziemy wspólnie przeżywać o godzinie 18.00. Dziś zarazem I Niedziela miesiąca grudnia, po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańca świętego po Eucharystii o godzinie 8.00.

2. Pragnę bardzo podziękować: P. Barbarze Seweryn, P. Krystynie Widłak za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła P.Patrycja Żwirek. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z Kamyszowa wyjątkowo w czwartek popołudniu.

3. Są już opłatki na Wieczerzę wigilijną, które poświęciłem na Mszy świętej o godzinie 8.00. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, paliwo, woda, wywóz śmieci). To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

4. Jak zauważyliście Drodzy zostały uszyte nowe nakładki na ławki, by wszystko estetycznie współgrało ze sobą w Domu Bożym.

5. W niedzielę 10 grudnia zapraszam Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na spotkanie na godzinę 10.00. Poświęcimy medaliki. Rodziców proszę o ich zakupienie.

6. W piątek 8 grudnia zapraszam Wszystkie Róże różańcowe z Cudzynowic i z Kamyszowa na Msze świętą na godzinę 12.00 Po Mszy spotkanie.

7. W sobotę 9 grudnia przypada 6 rocznica święceń biskupich Ks. Bp Andrzeja Kalety

8. Rekolekcje adwentowe poprowadzi i Słowo Boże wygłosi: ks. mgr Marcin Bączek wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. Zapraszam Wszystkich Parafian w dniach od 8 do 10 grudnia, tj. piątek, sobota i niedziela. Zachęcam do spowiedzi w sobotę. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
w środę – wspomnienie św. Mikołaja;
w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

12. Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nami.