Ogłoszenia na I Niedzielę adwentu, 28 listopada 2021 r.

przez | 28 listopada 2021

1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. To radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, a zarazem oczekujemy Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Zachęcam do spowiedzi świętej, spowiadam zawsze przed każdą Mszą świętą. Roraty będziemy wspólnie przeżywać o godzinie 18.00.

2. Dziś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W Poniedziałek 29 listopada przypada 7 rocznica ingresu Biskupa Ordynariusza do Katedry Kieleckiej. Swoją wdzięczność wyrażamy Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu za ten czas posługi w Kościele Kieleckim i modlimy się prosząc dla Niego o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I Piątek miesiąca spowiadam od godziny 17.00. Do chorych udam się bliżej świąt. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Wyjątkowo w sobotę 04 grudnia Roraty o godzinie 16.00, a potem nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża.

5. Pragnę bardzo podziękować: P. Aleksandrze i P. Annie Fendrych oraz P. Joannie i P. Dariuszowi Wrzesień za posprzątanie naszego kościoła. Złożyli także ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Koszycka wyjątkowo w czwartek popołudniu.

6. Można nabyć święcę „Caritas” na wigilię. Zapalona świeca na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym.
Są także opłatki na Wieczerzę wigilijną, które poświęciliśmy na Mszy świętej o godzinie 8.00. Zachęcam wzorem lat ubiegłych do ich nabycia w zakrystii, by w ten sposób wesprzeć naszą parafię, a także by móc utrzymać porządek na cmentarzu (koszenie trawy, woda, wywóz śmieci).
To zarazem piękny gest naszej życzliwości.

7. Rekolekcje adwentowe poprowadzi i Słowo Boże wygłosi: ks. mgr Michał Krężel. Zapraszam Wszystkich Parafian w dniach od 3 do 5 grudnia, tj. piątek, sobota i niedziela. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej i w gablocie parafialnej.

8. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

10. W tym tygodniu wspominamy:
We Wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła;
W Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

11. Jak co roku II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

12. Moją modlitwą obejmuję wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Wszyscy Święci – módlcie się za nami.