Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu, 26 lutego 2023 r.

przez | 25 lutego 2023

 

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Od Środy popielcowej rozpoczął się okres czterdziestodniowej pokuty. To szczególny czas modlitwy o łaskę nawrócenia i należytego przeżycia tych dni. Zachęcam do spowiedzi świętej. Za uczestniczenie w drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Na Diecezjalną Pielgrzymkę Rolników na Jasną Górę w dniach z 4 na 5 marca połączoną z nocnym czuwaniem zaprasza Diecezjalny Duszpasterz Rolników ks. Tadeusz Szlachta.

3. Pragnę bardzo podziękować: P. Alinie Latos i P. Gabrieli Latos za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę do południa.

4. Na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie do puszki została złożona ofiara 812,00 zł. Przesłałem ją na konto „Caritas Diecezji Kieleckiej’

5. Na kościół złożyła ofiarę: P. Otylia Mrozowska
BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

6. W tych dniach przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadam przed Mszą świętą. W I piątek miesiąca do południa udam się do chorych. Proszę o zgłoszenie w zakrystii. Zapraszam Wszystkie Róże Różańcowe i chętnych w sobotę na Mszę świętą o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie profanacje, bluźnierstwa Jej uczynione.

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej proszę o zakupienie książeczek komunijnych. Spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 5 marca o 10.00.

8. W tym tygodniu:
w piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00;
w sobotę święto Św. Kazimierza Królewicza
w niedzielę Gorzkie żale po Mszy świętej o godzinie 12.00;

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

10. W przyszłą Niedzielę w całej Polsce obchodzimy: Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

11. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam