Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła

przez | 3 października 2020

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańca świętego.

Z serca dziękuję za wszelką pomoc, którą mnie obdarzacie na co dzień.

Pragnę podziękować jeszcze młodzieży Bierzmowanej za dar pieniężny, a także za zakupione akcesoria gospodarcze (wiadra, mopy, płyny) na kwotę 300 złotych.

Korzystający z pomocy żywnościowej z Caritas Diecezji Kieleckiej, mogą się zgłaszać po skierowania do MGOPS.

Bardzo proszę o zgłaszanie się do zakrystii te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu.

Pragnę poinformować, że na koncie parafialnym są zgromadzone środki na dalsze prace w naszym kościele.

Różaniec w październiku o godzinie 17.30 a potem Msza święta. Natomiast w niedzielę o 11.30.

Za tydzień Dzień Papieski. Po Mszy świętej, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla młodzieży-stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Także za tydzień o godzinie 10.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Wielkie Bóg zapłać Paniom Halinie Kłapcia, Barbarze Chamerskiej, Kindze Obarzanek za posprzątanie naszego kościoła. Do kwiatów dołączyła Pani Nartowska Teresa.

Na następną niedzielę proszę kolejne dwie rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę.

Wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Faustynę Kowalską; we wtorek św. Artura; w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; w piątek bł. Wincentego Kadłubka.

W prasie katolickiej: Gość Niedzielny-Ogień i krew. Współczesny świat uczynił ze św. Franciszka z Asyżu niegroźnego dziwaka i marzyciela. Tymczasem był to mistyk i stygmatyk.

Niedziela-Tam, gdzie ludzie nie chodzą do kościoła. Na zachodzie chrześcijaństwo zanika, a kościoły zamienia się na restauracje.

Na rozpoczynający się tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa.