Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedzielę zwykłą

przez | 26 września 2020

Pragnę bardzo podziękować ks. Kanonikowi Januszowi Mularzowi proboszczowi Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej za wprowadzenie mnie w posługę proboszcza Parafii Wszystkich Świętych w Cudzynowicach. Niech Ci Pan Bóg księże kanoniku błogosławi.

Sercem pełnym wdzięczności chcę Wam Drodzy moi Parafianie wyrazić słowa szacunku i moją radość. Bóg zapłać za to piękne przyjęcie. Tak wiele czynicie dla tej Parafii, Wszyscy. Widać to na co dzień, z jakim zapałem troszczycie się o tę świątynię-kościół. Modlimy się razem za Śp. ks. proboszcza Waldemara Pawlika, prosimy dla niego o życie wieczne.

Młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom dziękuję za przygotowanie pięknego wystroju naszego kościoła.

Na ten tydzień naszą świątynię wysprzątali rodzice nowożeńców, którym w dniu wczorajszym pobłogosławiłem na początek ich małżeńskiej drogi.

Na następną niedzielę proszę dwie kolejne rodziny z ul. Budzyńskiej w sobotę do południa.

Rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwo różańcowe. Różaniec w tygodniu będzie o godzinie 17.30 a potem Msza święta. Natomiast w niedzielę o 11.30.

Spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej będzie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 10.00.

Intencje na nadchodzący tydzień – w poniedziałek o godzinie 7.00 za Śp. Włodzimierza, a o 7.30 za Śp. Zofię. Bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii te osoby, które zamówiły Mszę świętą w tym tygodniu. Przepraszam, ale nie mogę się doczytać intencji (rezerwacji) i nazwisk. A zatem, czy to jest jedna intencja czy też dwie. A nie chciałbym nikogo urazić przekręcając nazwisko.

Jestem otwarty na Waszą pomoc i życzliwość, chciałbym i aby ta plebania i moja skromna osoba, była dla Was kochani Parafianie oazą kapłańskiej życzliwości i Bożego pokoju. Nie chciałbym nikogo pominąć, więc jeszcze raz Wszystkim i każdemu z osobna: wielkie Bóg zapłać.

Jestem w trakcie przeprowadzania się, więc gdyby była taka sytuacja związana z pogrzebem proszę o kontakt z Panią katechetką Katarzyną Bienias.

Na rozpoczynający się tydzień życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa.