ogłoszenia: 23 sierpnia 2020 r., XXI niedziela zwykła,

przez | 22 sierpnia 2020
  1. W liturgii tego tygodnia: jutro św. Bartłomieja, w środę uroczystość NMP Częstochowskiej (Msze Św. w środę o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00), w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jubilatów i solenizantów otaczamy życzliwością i modlitwą.

  2. W następną niedzielę o godzinie 12.00, odprawimy Mszę Św. dziękczynną za tegoroczne zbiory i żniwa. Przy ołtarzu złożymy symboliczne dary kłosów zbóż, chleba, warzyw, kwiatów i owoców, aby podziękować za błogosławieństwo, jakim Bóg darzy nasze rodziny. Przyjdźmy licznie na tę wspólną modlitwę. Rodziny z ulic Błonie i Topolskiej przygotują oprawę zewnętrzną tej uroczystości.

  3. Na ubezpieczenie kościoła ofiarę złożył Tadeusz Woźniczko.

  4. Kościół na niedzielę przygotowały rodziny Kaszów, Błaszczuków i Brzezińskich. Do kwiatów dołączyły rodzina Bieniasów, Katarzyna Bienias i rodzina Kokoszów. Na sobotę proszę trzy rodziny z ulicy Szkolnej.

  5. Podczas pobytu w kościele, obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania nosa i ust. Zachowujemy dystans społeczny 1.5 m.

  6. Chcąc porozmawiać z kapłanem w zakrystii, proszę aby wchodziła tam tylko jedna osoba. Pozostali, czekają na rozmowę w kościele, albo na zewnątrz.  Nie lekceważmy tych zaleceń.

  7. Przyjmując Komunię Świętą „na rękę”, przygotowujemy dla Pana Jezusa swoisty tron, tzn. kładziemy jedną rękę na drugą, spożywamy Komunię z wiarą i szacunkiem przy kapłanie i wracamy na swoje miejsce.

  8. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

  9. Wszystkim dziękuję za modlitwę i życzę błogosławionej niedzieli.