Ta świeca to nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym

przez | 5 grudnia 2018

Przez 25 lat zapalono około 50 milionów świec Caritas na polskich stołach w kraju i za granicą.

Inauguracja XXV edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom miała miejsce 29 listopada 2018r.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, świeca Caritas „to nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie”.

Od 19 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego. Dzięki zebranym środkom Caritas daje potrzebującym dzieciom możliwość wakacyjnego wypoczynku, ciepłego posiłku, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji oraz ratuje w sytuacjach bez wyjścia.

Akcję można wesprzeć, nabywając Świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w parafiach w całej Polsce. Można również wysłać SMS charytatywny o treści WIGILIA na numer 72052.