Pielgrzymowaliśmy do Matki

przez | 7 października 2017

7 października 2017r. w doroczne święto Matki Bożej Różańcowej, Polska została opleciona różańcem. Dosłownie. Wzdłuż granic naszej ojczyzny, w niepoliczonych miejscach setki tysiące ludzi z różańcem w ręku wznosiło modlitwę do Boga za przyczyną Matki, Królowej Różańca Świętego: Maryjo ratuj Polskę i świat. Inicjatywa „Różaniec Do Granic” spotkała się z odpowiedzią wierzących. W 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski, na szczytach gór, na lotniskach słychać było: Zdrowaś Maryjo, pełna łaski… Katolicką akcję promowali między innymi Cezary Pazura, Jerzy Zelnik, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Wojciech Modest Amaro. O tej inicjatywie mówią i piszą przychylne i nieprzychylne Kościołowi media. Poruszeni są wszyscy. W jednym dniu milion Polaków modli się na różańcu w tym samym czasie, w tej samej godzinie…

Również Katedra Kielecka wypełniła się dzisiaj modlitwą różańcową. Pielgrzymi, czciciele różańca z całej diecezji przeżywali swoją IX pielgrzymkę. W Katedrze Kieleckiej  przechowywany jest słynący łaskami Obraz Maryi.  Od wieków  w tej prastarej świątyni czeka na swoje dzieci Matka. Do tysięcy kochających Matkę Jezusa dołączyli dziś nasi parafianie.  Za obecność w Kielcach, za modlitwę, za trud pielgrzymowania, za miłość do Matki Bożej, za godne reprezentowanie parafii dziękujemy: Krystynie Gałęziowskiej, Halinie Jędruch, Katarzynie Bienias, Dominikowi Latosowi, Helenie Nurkowskiej, Marii Kozik, Marii Koziarze, Irenie Adamusik, Janinie Krzemińskiej, Janinie Urbańskiej, Leokadii Kozik, Wandzie Karbowniczek.

Maryjo Królowo Różańca Świętego módl się za nami.