Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę zwykłą, 15 października 2023 r.

przez | 14 października 2023

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXII Dzień Papieski. Po Mszy świętej możemy złożyć ofiarę do puszki wspierając w edukacji dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

2. Różaniec codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A w niedzielę przed sumą o godzinie 11.30.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania wraz z ich rodzicami w dniu dzisiejszym o godzinie 10.00.

4. Chcę bardzo podziękować P. Magdalenie Cichy i P. Wioletcie Jałocha za posprzątanie naszego kościoła. Zgrabiły i wywiozły liście z terenu wokół kościoła. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: rodzina Bauman i Kruszyńskich, P.Paweł Oblizajek, P.Anecie Wawruszak-Nowak

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Jutro przypada 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Zapraszam chętnych, którzy chcą pogłębiać swoje życie duchowe po Mszy świętej na spotkanie.

8. Dbajmy o czystość naszego cmentarza. Bardzo proszę o nie wyrzucanie śmieci na trawę, czy obok czyjegoś grobu, a tym bardziej na te suche gałęzie do spalenia. Wrzucajmy je do zielonego kontenera. We wtorek chciałbym zaprosić na godzinę 15.00 młodzież, mężczyzn na cmentarz, abyśmy przycięli krzaki, oraz rozwieźli ziemię pod nowe ogrodzenie.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
we wtorek wspomnienie św.Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
w środę święto św. Łukasza Ewangelisty
w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera

Halloween jest oddawaniem czci szatanowi! Właśnie w Wigilię Wszystkich Świętych. Gdy chrześcijanie oddają cześć świętym, którzy osiągnęli niebo. Odprawia się tzw. czarne msze na których składa się ofiary złym duchom. To diabelska praktyka, bardzo szkodliwa życiu duchowemu chrześcijan, nie mająca nic wspólnego z naszą kulturą.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych
i przebywających w szpitalach.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam