Ogłoszenia na X Niedzielę zwykłą, 6 czerwca 2021 r.

przez | 6 czerwca 2021

1. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W czwartek Oktawa Uroczystość Bożego Ciała. Msza święta o 18.00. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wokół kościoła. Proszę, aby ołtarze przygotowali Parafianie: z Kamyszowa, ul. Górka, ul. Zbożowej, ul. Owocowej. Bardzo proszę, aby przygotować ołtarze w tych samych miejscach, co tradycyjnie. Na procesję proszę pełną asystę strażaków, kobiety i mężczyzn niosących feretrony i obrazy, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. Podczas procesji angażujmy się w śpiew i modlitwę.
3. Msza święta od poniedziałku do czwartku w oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o 18.00. Również w piątek i sobotę z procesją.
4. Pragnę bardzo podziękować P. Alinie Mucha, P. Tomaszowi Mucha, i P. Agnieszce, Natalii i Michałowi Sobieraj za posprzątanie naszej świątyni. Zadbali również o zieleń wokół kościoła. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Topolskiej w sobotę do południa.
5. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.
6. Intencja na miesiąc czerwiec dla Róż Różańcowych: Modlimy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością. Po Mszy o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.
7. W przyszłą niedzielę 13 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego. Słowo Boże będzie głosił ks. Kan. Janusz Mularz. Na sumę odpustową zapraszam: strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, niosących feretrony i sztandary. Odpust to możliwość uzyskania w tym dniu darowania kary doczesnej za grzechy pod warunkiem, że te grzechy zostały nam przebaczone w spowiedzi. Przygotowujemy się do odpustu poprzez spowiedź. Spowiadam zawsze przed Mszą świętą. Jeszcze raz Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na uroczystości.
8. Dziś poświęcenie pól w Kamyszowie o 16.00, a w Cudzynowicach o 17.00.
9. Chciałem teraz bardzo podziękować za cudowną procesję Bożego Ciała. Tak pięknie przystrojonych ołtarzy jeszcze nie widziałem. Wszystko było dopracowane w szczegółach. Słowo wdzięczności kieruję do dzieci komunijnych, które niosły poduszeczki, jak również do wszystkich małych pociech, które sypały kwiatki, czy też niosły wstążki. Dziękuję Strażakom za asystę i wzorcowe prowadzenie całej procesji. Ucieszyłem się również, tak liczną grupą ministrantów, którzy pełnili służbę liturgiczną. Wyrażam moją wdzięczność wszystkim niosącym sztandary, feretrony. Z całego serca Bóg zapłać wszystkim za piękną postawę wiary. Dziękuję za przekazane do kościoła kwiaty z ołtarzy Bożego Ciała.
10. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Renata Pragnąca, Stanisław Ciba, Robert Przechera
11. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
12. Biorąc pod uwagę materialne potrzeby parafii, które prowadzą budowę kościoła, plebanii, lub inne prace remontowo-konserwatorskie biskup kielecki Jan Piotrowski ustanowił diecezjalny fundusz remontowo-budowlany. Dzisiaj w niedzielę składamy ofiarę do puszki na ten cel.
13. W tym tygodniu wspominamy:
We Wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
W Czwartek Oktawa Uroczystość Bożego Ciała
W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
W Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Po zakończeniu adoracji pragnę Was pobłogosławić Najświętszym Sakramentem.