Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r.

przez | 19 marca 2024

1. Dzisiejsza V Niedziela Wielkiego Postu zbliża nas do najważniejszych wydarzeń zbawczy w naszej wierze. Wyjątkowo w dniu dzisiejszym Gorzkie żale o godzinie 11.30, a więc przed sumą.

2. Wypowiadam słowo wdzięczności Parafianom, którzy skorzystali z daru uczestniczenia w Rekolekcjach Wielkopostnych. A w dniu wczorajszym przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Za uczestniczenie w rekolekcjach, drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W sposób szczególny składam serdeczne Bóg zapłać naszemu Ojcu Rekolekcjoniście ks. Łukaszowi Bielatowi za wygłoszone rekolekcje i skierowane do nas Słowo Boże. Niech Dobry Bóg błogosławi w dalszej posłudze kapłańskiej.

3. Pragnę podziękować: P.Magdalenie Ryńca i P.Annie Mikina za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły także ofiarę na kwiaty. Zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Błonie w sobotę do południu.

4. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: P.Stanisław Koziara i pewna osoba;

5. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

6. W tym tygodniu przypada:
w poniedziałek wspomnienie Św. Cyryla Jerozolimskiego, bp i doktora Kościoła
we wtorek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.
w piątek Droga krzyżowa o godzinie 17.00
w sobotę wspomnienie Św. Turybiusza z Mongrovejo, biskupa

7. Można nabyć w zakrystii baranki wielkanocne, ofiara jest przeznaczona na wsparcie działań Caritas Diecezji Kieleckiej.

8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.

9. Za tydzień będziemy przeżywać Niedziele Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. O godzinie 11.45 uroczyste poświecenie palm i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wykonaną przez dzieci.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

11. W dniu wczorajszym na prośbę Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlimy się za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki

12. W przyszłą sobotę 23 marca w parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej w godzinach wieczornych będą spowiadać księża z całego dekanatu podczas tzw. Nocy konfesjonałów.