Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca 2024 r.

przez | 9 marca 2024

 

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) posiada akcent paschalnej radości.

2. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w dniach od 15 do 17 marca, tj. od piątku do niedzieli. Poprowadzi je ks. mgr lic.Łukasz Bielat. Plan rekolekcji jest następujący: Piątek, 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
18.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
Sobota, dzień spowiedzi: 8.30 -11.00; 15.30 -16.00
9.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
11.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich; namaszczenie chorych
16.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
Niedziela 8.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
10.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
12.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich; Nabożeństwo Gorzkich Żali;

3. Za uczestniczenie w rekolekcjach, drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do spowiedzi, bowiem przyjadą księża i będą w tym wyznaczonym czasie spowiadać w kościele. Nie zwlekajmy na ostatnią chwilę.

4. Pragnę podziękować rodzinom: P.Barbara Opiło i P.Jolanta Krzemińska za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły ofiarę na kwiaty. Zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Błonie wyjątkowo w czwartek popołudniu na 16.00.

5. Są już do nabycia w zakrystii „baranki caritas” na stół wielkanocny.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. Zapraszamy do udziału w VIII Dekanalnej Nocnej Drodze Krzyżowej 22 marca 2024 roku w piątek. Trasa: Skalbmierz-Kobylniki-Topola-Cudzynowice-Hołdowiec-Jakuszowice-Kazimierza Mała. Trasa liczy 17 km. Rozpoczęcie w Skalbmierzu o godzinie 18.00

8. Koło Gospodyń „Nidziczanki” wraz z ks. Proboszczem ufundowali za trzy pierwsze miejsca nagrody dla dzieci za własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne. Będzie można wziąć udział w konkursie 24 marca w niedziele palmową przed sumą o godzinie 11.45. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci.

9. Pewna osoba przywiozła z pielgrzymki z Medugorie taki oto obrazek i złożyła w darze. Ze względu na to, że objawienia i kult Matki Bożej nie zostały jeszcze oficjalnie zatwierdzone przez Stolicę Apostolską nie można takich obrazów zawieszać w kościołach, aż do wydania oficjalnego dekretu Papieża.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam