Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23 maja 2021 r.

przez | 22 maja 2021

1. Rozpoczęliśmy nawiedzenie Obrazu Św. Józefa w naszej parafii. Hasłem tej peregrynacji po całej diecezji są słowa: „Święty Józefie po drogach życia nas prowadź”. Serdecznie zapraszam w wolnej chwili na osobistą adorację do kościoła. Tak wiele mamy spraw do wypowiedzenia Świętemu Józefowi. To wyjątkowy moment, w którym wiele można się nauczyć od tego Opiekuna Świętej Rodziny. Wiek dzisiejszy nie napawa optymizmem, dlatego ten Święty jest nam dany dla Kościoła, dla dzisiejszej rodziny, ale również i dla każdego z nas, szczególnie dla mężczyzn, czy ojców. To jest czas łaski, możemy ją wykorzystać, ale można ją również zmarnować. Będziemy codziennie przez tydzień mogli modlić się w kościele, przed tym wizerunkiem Opiekuna Świętej Rodziny. Szczegółowy plan peregrynacji jest umieszczony w internecie i na nowej tablicy ogłoszeń. Nie zmarnujmy tego świętego czasu!

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy tydzień zwykły w ciągu roku. Zakończył się czas Wielkanocy.

4. Pragnę bardzo podziękować Rodzicom Państwa Młodych, a także P. Małgorzacie Ściupidro, oraz P. Annie i P. Monice Kwiecień za posprzątanie naszej świątyni. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Topolskiej w sobotę do południa.

5. Ze względu na peregrynację obrazu Św. Józefa nastąpiła zmiana Mszy świętej wieczornej, tej drugiej na godzinę 19.00. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.

6. Chciałem w tym miejscu bardzo podziękować P. Mariuszowi i Katarzynie Wrześniom, oraz P. Adrianowi Góreckiemu za wykonanie nowych tablic ogłoszeń przed dzwonnicą jak i również w niedługim czasie na cmentarzu.

7. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Ryszard Urantówka, Robert Adamusik, Magdalena Cichy, Grzegorz Sobczyk

8. Rodzice Dzieci Komunijnych przekazali na kościół ofiarę 600zł.

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W środę 02 czerwca 2021 roku na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIV Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej.

11. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
W Środę wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana
W Czwartek Święto ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
W Sobotę wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Na zakończenie pragnę Was pobłogosławić.